آخرین اخبار

طراحی معماری


شرکت مهندسین مشاور رایان سازه در زمینه طراحی معماری ، شامل طراحی فاز 1 و 2 معماری ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی و طراحی منظر فعالیت گستره و طولانی داشته و تاکنون ارائه گر پروژه های بزرگ و موفق داخلی و خارجی بوده است . 

این شرکت با در اختیار داشتن توانایی بالای هنری و علمی تیم مهندسی خود و با استفاده از نرم افزارهای مدرن جهانی و امکانات کامل اجرایی و عمرانی موفق به طراحی فضاهای متنوع ، کارآمد و خاص تجاری - اداری - مسکونی - فرهنگی - صنعتی و .... بوده است . 

طراحی معماری در این شرکت مبتنی بر بستر پروژه است و هر پروژه با توجه به موضوع ، کاربری ، مکان ، اندازه و شرایط محیطی موجود طراحی می شود .

این شرکت ضمن پیروی از خطوط و ایده های ناب معماران خود کلیه اصول و استانداردها و ضوابط طراحی را در کلیه پروژه های خود رعایت کرده و تمامی طرح ها منطبق بر مقررات ملی ساختمان می باشند.

نمایی کلی از روند طراحی معماری در یک پروژه ساختمانی :

مهم خواسته کارفرماست.

قبل از هرچیز باید بدانیم کاربری ساختمان چیست و قرار است از فضاهای ساختمان چه استفاده ایی بشود . 

سولات متداول در این زمینه عبارتند از :

چه کسانی از فضاهای ساختمان استفاده می کنند؟

چه فعالیتی قرار است در ساختمان مورد نظر انجام شود ؟

آیا کارفرما خواسته خاص و ویژه ای دارد؟

و............

در مرحله بعد باید از سایت مورد نظر بازدید و مکان پروژه به طورکامل ارزیابی شود . همسایه ها ، موقعیت های دسترسی ، جهت گیری جغرافیایی همه و همه کمک خواهد کرد تا طراح تصمیمات مهمی در طراحی خود اعمال کند 

اقلیم  منطقه ی طراحی نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

در این مرحله طراح به بررسی نمونه های مرتبط اجرا شده می پردازد . نمونه های اجرایی موفق به کمک طراح می آیند تا بداند به چه نکاتی بیشتر باید توجه کند . 

بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات در بخش های مختلف ، مفهوم کلی و کانسپت اولیه طراحی در مغز طراح شکل می گیرد.

در این مرحله کاربری فضا از اهمیت ویژه ایی برخوردار است . در صورتی که بنا کاربری فرهنگی و اجتماعی داشته باشد طرح مفهومی تر طراحی می شود  و در پروژه هایی مانند بیمارستان و پایانه های مسافربری که بیشتر با افراد و رفت و آمد های پی در پی مواجهیم طرح از رویکرد مفهومی دور شده و بیشتر جنبه های کاربری پیدا می کند . 

حالا نوبت به برنامه ریزی فیزیکی و طراحی دیاگرام و لکه گذاری و عرصه بندی فضاها است.

بعد از طراحی فضاها  حجم ساختمان طراحی می شود و بعد از آن به ترسیم نقشه ها ( پلان - برش - نما - حجم 3 بعدی ) می پردازیم . 

 

 

 

پل های ارتباطی با ما| Contact Us
شمارشگر رایان سازه
25%
مدارک
50%
اجرا
75%
پروژه ها
counter project