آخرین اخبار

طراحی تاسیسات برق و مکانیک


طراحی تاسیسات در شرکت مهندسی رایان سازه به شرح ذیل است :

طراحی تاسیسات ساختمان یکی از قسمت های مهم در طراحی مربوط به ساختمان ها است بعد از پلان ساختمان طراحی تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل باید تمامی موارد مربوط به طراحی راجع به تاسیسات ساختمان را برای ساخت یک ساختمان مطلوب در نظر گرفت. طراحی تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان دارای اصول مهمی در طراحی است و نیازمند مهارت و تجربه است. برای همین برای این کار باید از فرد مورد نظر آشنا به مسائل طراحی ساختمان استفاده کرد.

با یک طراحی خوب می توان فواید بسیاری را برای ساختمان به همراه آورد یکی از این فواید کاهش تاسیسات غیر لازم برای ساختمان است. مدیریت تاسیسات ساختمان با یک طراحی منظم و اصولی بسیار ساده تر است.

هماهنگی در طراحی داخلی یک ساختمان با طراحی تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان می تواند باعث زیبایی و آراستگی بیشتر فضا شود به همین دلیل مهندس های تاسیسات و معمار باید در کنار هم به طراحی داخلی ساختمان بپردازند و نقشه ها مطابق هم طراحی شوند. هزینه های ساختمان با یک تاسیسات هدفمند بسیار کمتر خواهد بود و مشکلات کمتری برای ساختمان پیش خواهد آمد از طرفی با جایگذاری هر تاسیسات در جای مناسب دسترسی به آنها آسان تر است.

از جمله مواردی که در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان قرار می گیرد موارد زیر است:

سیستم تهویه

ساختمان سیستم فاضلاب

ساختمان سیستم امنیتی و دزدگیر

سیستم اطفا حریق

منبع تغذیه آسانسور

سیستم هدایت و دفع آب های باران و غیره

سیستم لوله کشی آب

سیستم سرمایشی و گرمایشی و شوفاژ

سیستم برق ساختمان

سیستم مخابراتی

س از طراحی تاسیسات برای اجرای آنها باید عملیات بسیاری صورت گیرد تا بتوان تجهیزات را به درستی نصب کرد.

برخی نکاتی در طراحی تاسیسات باید رعایت شود تا پس از آن برای اجرای سایر کارها مشکلی پیش نیاید: لوله هایی را باید به گونه ای پشت کاشی ها قرار داد تا به آنها نچسبند.

ایفون باید در محل مناسبی در خانه نصب شود که دسترسی به آن راحت باشد خم ها به میزان مناسبی استفاده شوند تا فنر از آنها به سادگی عبور کند.

محل نصب سیستم های سرمایشی و گرمایشی باید به خوبی مکانیابی شود تا بتواند تمام فضاهای خانه را پوشش دهد.

سیستم ها و تجهیزات نباید در مسیرهای پر رفت و آمد نصب شوند.

برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی وسیله های سرمایشی و گرمایشی باید دورتر از درب و ها و پنجره ها نصب شود. تاسیساتی که در کف ساختمان قرار دارند باید توسط لوله های بتنی محافظت شوند.

طراحی کلید ها و پریز ها باید بسیار متناسب باشد و با فواصل مناسب و طبق اصول طراحی نصب شوند.

امتیاز دهید :
پل های ارتباطی با ما| Contact Us